פרופסור אפרים וינוקור, פרופיל אישי

אפרים וינוקור הינו פרופסור חבר קליני בתחום כאבי פנים ולסתות מטעם אוניברסיטת תל אביב.  הוא סיים את לימודי רפואת שיניים באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1980 , בעל היתר לעסוק בהיפנוזה רפואית מטעם משרד הבריאות מאז 1992.

פרופ' וינוקור אחראי  בבית הספר לרפואת שיניים, אוניברסיטת תל-אביב על הוראת  התפקוד וההפרעות התפקודיות במערכת הלעיסה, על הפרעות שמקורן במנשך השיניים, על תופעת חריקת השיניים בערות ובשינה, ועל טיפול בהפרעות נשימה חסימתיות בשינה (להרחבה בנושאים אלו נא עיין בכתבות באתר זה).

 הוא מנהל את המרפאה  לכאבי פנים ולסתות בבית הספר לרפואת שיניים, אוניברסיטת תל-אביב. הוא היה אחראי על השרות להפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה  במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב), ובבית חולים אסף הרופא.  הוא עבד במכון השינה של בי"ח אסותא שם טיפל בהפרעות נשימה חסימתית באמצעות התקן דנטלי מיוחד (ראה כתבה באתר זה).

פרופ' וינוקור היה נשיאה של האקדמיה האירופאית להפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה (EACD ) , היה יו"ר של האיגוד הישראלי לכאבי פנים ולסתות, ההסתדרות לרפואת שיניים בישראל, וכן נשיאה לשעבר של החטיבה הישראלית של האיגוד הבינלאומי למחקר דנטלי (IADR ).

כיום הוא הנגיד של האחווה הבינלאומית אלפא אומגה-ישראל ושל הקולג' הבינלאומי לרופאי שיניים – אזור 9 (אירופה). הוא חבר מלא באקדמיה האירופאית של רפואת שינה דנטלית.

פרופ' וינוקור כתב ספר, 2 חוברות הדרכה, לומדה ופרסם בספרות המדעית המובילה בעולם מאמרים רבים העוסקים בחריקת השיניים, הפרעות במפרקי הלסתות, כאבי פנים וכו'. הוא משמש כסוקר  בירחונים בינלאומיים מובילים בתחום עיסוקו.  חלק גדול ממחקריו הוצגו בפני פורומים מדעיים בארץ ובעולם. (רשימה מלאה של פרסומיו ניתן למצוא באתר זה).