ד"ר אפרים וינוקור, פרופיל אישי

חבר, מיסד ויו"ר האיגוד הישראלי לכאבי פנים ולסתות וחבר מועצת האקדמיה האירופאית להפרעות במערכת הלעיסה.

ד"ר אפרים וינוקור הינו מרצה בכיר בתחום כאבי פנים ולסתות מטעם אוניברסיטת תל אביב.  הוא סיים את לימודי רפואת שיניים באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1980 , בעל היתר לעסוק בהיפנוזה רפואית מטעם משרד הבריאות מאז 1992.

ד"ר וינוקור אחראי  בבית הספר לרפואת שיניים, אוניברסיטת תל-אביב על הוראת  התפקוד וההפרעות התפקודיות במערכת הלעיסה, על הפרעות שמקורן במנשך השיניים, על תופעת חריקת השיניים בערות ובשינה, ועל טיפול בהפרעות נשימה חסימתיות בשינה (להרחבה בנושאים אלו נא עיין בכתבות באתר זה).

הוא מנהל את המרפאה  לכאבי פנים ולסתות בבית הספר לרפואת שיניים, אוניברסיטת תל-אביב. הוא היה אחראי על השרות להפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה  במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב), ובבית חולים אסף הרופא.  הוא עבד במכון השינה של בי"ח אסותא שם טיפל בהפרעות נשימה חסימתית באמצעות התקן דנטלי מיוחד (ראה כתבה באתר זה).

ד"ר וינוקור היה נשיאה של האקדמיה האירופאית להפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה (EACD ) , היה יו"ר של האיגוד הישראלי לכאבי פנים ולסתות, ההסתדרות לרפואת שיניים בישראל, וכן נשיאה לשעבר של החטיבה הישראלית של האיגוד הבינלאומי למחקר דנטלי (IADR ).

כיום הוא הנגיד של האחווה הבינלאומית אלפא אומגה-ישראל ושל הקולג' הבינלאומי לרופאי שינייםאזור 9 (אירופה). הוא חבר מלא באקדמיה האירופאית של רפואת שינה דנטלית.

ד"ר וינוקור כתב ספר, 2 חוברות הדרכה, לומדה ופרסם בספרות המדעית המובילה בעולם מאמרים רבים העוסקים בחריקת השיניים, הפרעות במפרקי הלסתות, כאבי פנים וכו'. הוא משמש כסוקר  בירחונים בינלאומיים מובילים בתחום עיסוקו. חלק גדול ממחקריו הוצגו בפני פורומים מדעיים בארץ ובעולם. (רשימה מלאה של פרסומיו ניתן למצוא באתר זה).


ספרות מקצועית מאת ד"ר וינוקור


ד"ר  א. וינוקור, ע. גביש, א. גזית (עורכים)

מורפולוגיה דנטלית
ביה"ס לרפואת שיניים ע"ש מוריס וגבריאלה גולדשלגר, אוניב' ת"א, 1995 (211 עמודים)

 

E. Winocur

Management of Sleep Bruxism and Oromandibular Abnormal Movement during Sleep. In: Sleep medicine for Dentists.
Editors: GJ Lavigne, PA Cistulli, MT Smith, Quintessence Publishing Company, USA; Pgs: 133-144

 


ד"ר א. וינוקור

האנציקלופדיה הישראלית לרפואה. עורך ראשי פרופ' יהודה שינפלד.
ערכים: "איזון מנשך" עמ' 1908-1909 ; "מורפולוגיה דנטלית" עמ' 1911-1912; "מפרק הלסת" עמ' 1916 ; "סד לילה" עמ' 1920-1921 . הוצאת ידיעות ספרים ,תל-אביב 2007.

Y. Nagar, E. Winocur

The skeletal remains from Assawir and Barkai South: Reconstruction of some demographic parameters. In: Ein-Assawir, Excavations at a prehistoric site and adjacent cemeteries on the coastal plain, Israel (E. Yannai, ed.) Jerusalem: IAA Monographs (In Press)


Y. Nagar, E. Winocur 

The skeletal remains from Assawir and Barkai South: Reconstruction of some demographic parameters. In: Ein-Assawir, Excavations at a prehistoric site and adjacent cemeteries on the coastal plain, Israel (E. Yannai, ed.) Jerusalem: IAA Monographs (In Press)

E. Winocur, F. Lobbezoo

Bruxism Management. In Current Concepts on Temporomandibular Disorders. Editor: Daniele Manfredini, Quintessence Publishing, Company, USA; Part III, chapter 31 (In Press)-